top of page
Yeşil Enerji Türbinleri

RES

Rüzgar enerjisi günümüzde hızla talep görmeye başlayan bir enerji temin yöntemidir. İşletmeleri sırasında hiçbir sera gazı salınımı yapmadıkları gibi, bir rüzgar türbini ömrü boyunca üretimi, bakımı ve sökümü için gerekli olan enerjinin 80 katı kadar enerji üretebilir. Rüzgar enerjisi tüm enerji teknolojileri arasında en düşük ömür boyu emisyona sahiptir.

Rüzgar enerjisi konusunda ülkemiz büyük bir potansiyele sahip olduğundan BME ENERJİ olarak bu potansiyelin değerlendirilerek sürdürülebilir enerji kaynaklarımızın kullanımının arttırılması konusunda çalışmaktayız.

İlk planlamadan devreye almaya kadar, programlama, maliyet yönetimi ve kalite standartlarımızı belirleyerek yola çıkıyor ve her düzeyde ileri teknolojiden yararlanarak bilgi, deneyim ve uzmanlığımız ile projelerinize değer katıyoruz.

tr-map-1_edited.png
wind_turbine_3.png
wind_turbine_3.png
Image by Waldemar Brandt

RÜZGAR ENERJİSİ SANTRALİ

Bir rüzgâr santralinin başarılı bir şekilde çalışması, türbin dışında kalan ve daha az görünür durumda olan birçok elektrik ekipmanlarına da bağlıdır. Hemen hemen her rüzgâr santralinde türbinler tarafından üretilen ve OG kabloları ile taşınan enerjiyi toplamak için, bir yükseltici trafo merkezi ve bir kumanda merkezi inşa edilir. Rüzgar projeleri büyük ve kompleks yapılardır. Ancak elektrik ekipmanlarının ve ilgili koruma cihazlarının düzgün çalışması ve güvenilirliği, doğrudan kullanılan elektrik ekipmanlarının ürün ve montaj kalitesine bağlıdır.

temiz enerji

PROJELERİMİZ

wind_turbine_3.png

BEDİREZ WPP                                                                                                10 MW

MERSİN / TÜRKİYE

wind_turbine_3.png

EYNİR WPP                                                                                                     30,6 MW

MALATYA / TÜRKİYE

power-energy_8.jpg
bottom of page